Особливості в’їзду в країни світу у період карантину

Азербайджан

Дозволено з посвідками на проживання та в окремих випадках, за рішенням Оперативного Штабу при Кабінеті Міністрів Азербайджанської Республіки.

Албанія

Дозволений.

Не передбачено карантинних заходів при в’їзді

Беліз

Візовий. (Можливий в’їзд за наявності дійсної багаторазової Шенгенської візи. Також є можливість отримати візу по прибуттю якщо є дійсна багаторазова віза США)

Болгарія

26 січня 2021 року оновлено рішення Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія щодо тимчасової заборони в’їзду на територію країни № РД-01-50, згідно з яким з 29 січня 2021 р. до 30 квітня 2021 р. громадянам України дозволено в’їжджати на територію Республіки Болгарія при наявності довідки, що показує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який має бути зроблений за 72 години до перетину кордону.

У згаданому документі мають бути вказані особисті дані особи згідно з паспортом громадянина України для виїзду закордон, відомості про лабораторію, що провела дослідження (найменування закладу, адреса та контактні дані, дата проведення тестування), а також прописаний латиницею метод (PCR) та негативний результат (Negativе).

Посилання тут –https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/01/26/zapowed-rd-01-50-26-01-2021.pdf

Боснія і Герцеговина

В’їзд у Боснію і Герцеговину дозволяється за умови наявності медичного висновку/довідки (дослідження методом ПЛР) щодо негативного результату інфікування вірусом SARS-COV-2, виданий не пізніше 48 годин на момент в’їзду. При цьому повинні виконуватися загальні вимоги в’їзду у Боснію і Герцеговину, що визначені національним законодавством країни (докладніше про загальні вимоги в’їзду – за посиланням http://sps.gov.ba/ulazak-stranaca-u-bih/?lang=en).

Наявність такого медичного висновку/довідки не вимагається від:

 • громадян Чорногорії, Республіки Хорватії та Республіки Сербія, якщо вони в’їжджають до Боснії і Герцеговини безпосередньо з держав свого громадянства, а також їхніх неповнолітніх дітей та подружжя, які є громадянами інших держав;
 • членів екіпажу повітряного судна, кінцевим пунктом призначення якого є Боснія і Герцеговина;
 • водіїв вантажних транспортних засобів при здійснені міжнародних автомобільних перевезень вантажів за умови, що їхнє перебування у Боснії та Герцеговині триватиме не більше 12 годин;
 • членів екіпажу вантажних поїздів і суден у міжнародному сполученні;
 • працівників дипломатичних, консульських та інших міжнародних організації при виконанні службових обов’язків, які при в’їзді у Боснію і Герцеговину повинні мати та пред’явити відповідний дійсний паспорт;
 • членів служб та груп цивільного захисту, коли їхній в’їзд до Боснії і Герцеговини є терміновим та невідкладним;
 • представників збройних сил держав-членів Організації Північноатлантичного договору та інших держав, які беруть участь у програмі “Партнерство заради миру”, та представників штаб-квартири НАТО та EUFOR у Боснії і Герцеговині;
 • голів держав та урядів і членів їхніх делегацій, інформація про прибуття та виїзд з Боснії і Герцеговини яких була доведена до прикордонної поліції Боснії і Герцеговини дипломатичними каналами або відповідним протоколом компетентного органу Боснії і Герцеговини;
 • іноземців, які здійснюють транзит через територію Боснії і Герцеговини з метою повернення до країни звичайного проживання без затримання на території Боснії і Герцеговини;
 • неповнолітніх громадян іноземних держав, одним з батьків якого є громадянин Боснії і Герцеговини, а також іноземців, який є подружжям громадянина Боснії і Герцеговини.

 Бразилія

                   Дозволено:

 • Відповідно до Декрету Уряду Бразилії від 08/01/2021 ,  встановлюється обов’язкова умова для іноземців (незалежно від громадянства), які мають намір в’їхати до країни літаком з інших країн, пред’явити при посадці негативний  ПЛР тест на COVID-19, зроблений за 72 години до посадки на літак (англійською, португальською або іспанською мовою). Декрет вимагає також від подорожуючого підписання декларації про згоду на превентивні протиепідемічні заходи (Declaração de Saúde do Viajante) , яких він повинен дотримуватися, перебуваючи у країні. Ті, хто порушить встановлений порядок-підлягатимуть депортації, накладанню штрафу і/або відмові, у разі можливого клопотання, про надання притулку.
 • Дозволено за певних умов:
 • 17/12/2020 Уряд Бразилії подовжив заборону на в’їзд  наземними та водними шляхами для всіх іноземців. Ця заборона не поширюється на:
 • акредитованих співробітників дипломатичних місій та міжнародних організацій;
 • членів родини (чоловік, дружина, батько, мати, донька, син) громадян Бразилії;
 • членів екіпажу суден, за умови дотримання міграційних вимог Бразилії.
 • Висадка з судна можлива з дозволу Федеральної поліції за умови наявності квитків на літак для повернення в країну походження або необхідності надання медичної допомоги.
 • Заборонено в’їзд громадянам  Великобританії  та іноземцям, які були на території Великобританії протягом останніх 14 днів.

Велика Британія

Відсутня заборона щодо в’їзду та виїзду для громадян України. Тимчасово заборонено в’їзд подорожуючих, які протягом останніх 10 днів перебували на території таких країн: Ангола, Аргентина, Болівія, Ботсвана, Бразилія, Бурунді, Кабо-Верде, Чилі, Колумбія, Демократична Республіка Конго, Еквадор, Есватіні, Французька Гвіана, Гаяна, Лесото, Малаві, Маврикія, Мозамбік, Намібія, Панама, Парагвай, Перу, Португалія (включаючи Мадейру та Азорські острови), Руанда, Сейшельські острови, ПАР, Суринам, Танзанія, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Уругвай, Венесуела, Замбія, Зімбабве. Заборона не поширюється на осіб, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії. Натомість ці особи будуть зобов‘язані дотримуватися вимоги самоізоляції до 10 днів у визначених державою готелях.

З огляду на запроваджений локдаун, який триватиме щонайменше до середини лютого 2021 р., пересування країною, в’їзд та виїзд з країни передбачається лише з нагальної потреби, зокрема – робота. Режим в’їзду для громадян України є візовим. Британська віза на кордоні не оформлюється.

Запроваджена вимога наявності в осіб, які прибувають до країни, негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP), зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону. Інформація щодо стандартів, яким повинен відповідати цей тест, є на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england#information-that-the-test-result-must-include

У випадку недотримання цієї вимоги передбачається стягнення штрафу у розмірі від 500 фунтів стерлінгів.

Тест зроблений до прибуття до Великої Британії не є альтернативою вимоги самоізоляції.

Чинною є вимога самоізоляції до 10 днів осіб, які перетинають кордон, а також заповнення онлайн форми контактних даних перед приїздом до Великої Британії.

У зв’язку із загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в окремих регіонах Сполученого Королівства захворювання, викликаного новим штамом коронавірусу (2019-nCoV), Посольство рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Англії.

Вірменія

В’їзд громадянам України дозволено за певних умов.

Греція

Не дозволений, за виключенням громадян України, які мають дозвіл на проживання в Греції, країнах -членах ЄС і Шенгенської зони (з посвідками).

За наявності підстав для в’їзду в Грецію з 11 листопада ц.р. необхідно пред’явити ПЛР-тест на SARS-CoV-2, який зроблений не більше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію).

З 10 листопада ц.р. зареєструвати свій намір про в’їзд та виїзд з Греції (за 24 години) на сайті https:/travel.gov.gr та роздрукувати QR код – підтвердження, що є обов’язковим для перетину кордону.

Ізраїль

Заборонено.

Згідно з останнім рішенням Уряду Держави Ізраїль, обмежено роботу усіх пунктів пропуску через державний кордон Ізраїлю (у т.ч. міжнародний аеропорт Бен Гуріон, а також усі наземні пункти перетину) до 00.00 07.02.2021 .

Індія

Іноземцям дозволений в’їзд на територію Індії, окрім  власників туристичних віз. Не видаються також т.зв. «електронні візи по прибуттю».

Для в’їзду на територію Індії іноземці також можуть звернутися до індійської дипломатичної установи за кордоном для отримання одноразової візи типу X-Misc. Рішення щодо надання такої візи прийматиметсься окремо в залежності від конкретного випадку.

Усі пасажири, які прибувають міжнародними рейсами, за 72 години до вильоту повинні заповнити анкету на сайті https://www.newdelhiairport.in/covid19. Усі пасажири, які прибувають до Індії, підлягають 14-денному карантину (7 днів – інституційний карантин, інші 7 днів – домашній карантин). В окремих випадках (вагітність, смерть родича, серйозна хвороба, наявність дітей у віці до 10 років) може бути дозволений 14-денний карантин в домашніх умовах. Також, пасажири можуть бути звільненими від проходження обов’язкового інституційного карантину шляхом подачі, не пізніше ніж за 72 години до вильоту, відповідної заявки разом з негативним результатом PCR тесту (англійською мовою) на сайті https://www.newdelhiairport.in/covid19.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням https://boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Іран

В’їзд громадянам України дозволено. Візовий режим в’їзду громадян України. Можливість оформлення візи в міжнародних аеропортах Ірану.

Іспанія

Заборонено за винятком:

 • іноземців, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів ЄС, Шенгенської простору, Андоррі, Монако, Ватикані або Сан-Марино, та які прямують до відповідної країни постійного проживання, що має бути документально підтверджено;
 • власників довготермінових віз, виданих однією з країн-членів ЄС або Шенгенського простору, які прямують до країни, яка видала відповідну візу;
 • медичних співробітників, у тому числі дослідників, або осіб, які доглядають за людьми похилого віку, для виконання своїх обов’язків;
 • персоналу, який зайнятий у перевезенні вантажів, членів екіпажів морських та повітряних суден;
 • дипломатичного та консульського персоналу, співробітників міжнародних організацій, військових або гуманітарних місій, з метою виконання посадових обов’язків;
 • студентів, які навчаються в Іспанії або іншій країні ЄС або Шенгенської Угоди, та мають відповідний дозвіл на навчання або візу та медичну страховку, та які виключно прямують до країни, де має відбуватися навчання, і якщо в’їзд відбувається під час академічного курсу або не раніше ніж за 15 днів до його початку;
 • висококваліфікованих працівників, які прибувають з метою виконання необхідної роботи, яка не може бути відкладена або здійснена дистанційно, а також учасників міжнародних змагань високого рівня (що має підтверджуватися запрошенням Вищої спортивної ради Іспанії), які відбуваються в Іспанії, що має підтверджуватися документально;
 • осіб, які документально підтвердять наявність вимушених сімейних обставин;
 • осіб, які документально підтвердять необхідність в’їзду через форс-мажорні обставини, внаслідок вимушеної потреби або з гуманітарних причин;
 • осіб, які постійно проживають в Австралії, Японії, Новій Зеландії, Руанді, Сінгапурі, Республіці Корея, Таїланді, КНР, спеціальних адміністративних районах Макао та Гонконг за умови, що такі особи подорожують до Іспанії безпосередньо із країни постійного проживання.

Зазначені обмеження запроваджені на період до 24 год. 00 хв. 28 лютого 2021 року та можуть бути модифіковані у разі зміни істотних обставин або оголошення оновлених рекомендації на рівні ЄС.

Усі іноземці, які подорожують до Іспанії у дозволених випадках, мають завчасно заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії або завантажити мобільний додаток на телефон) та отримати QR код для надання представникам прикордонних служб в аеропорту призначення.

З 23 листопада усі пасажири, які прибувають із країн «зони ризику», мають надавати оригінал довідки про негативний результат тесту на наявність активної інфекції SARS-CoV-2, що має бути здійснене протягом 72 годин до прибуття в Іспанію. Така довідка має бути оформлена англійською або іспанською мовою та надаватися у паперовому або електронному вигляді. Довідка має містити щонайменше такі дані: прізвище та ім’я пасажира, номер паспортного документа (має збігатися із даними у формулярі санітарного контролю, що заповнюється окремо), дату тестування, установчі та контактні дані відповідного медичного центру, а також інформацію про застосовану техніку тестування.

Для підтвердження відсутності активної інфекції прийнятними вважатимуться довідки про негативний результат тесту полімеразної ланцюгової реакції (RT-PCR Covid 19), тест ТМА (Transcription- Mediated Amplification) або інший тест, що базується на еквівалентній молекулярній техніці. Натомість «швидкі» тести на антитіла, на антиген або серологічні тести (ELISA, CLIA, ECLIA) до розгляду не прийматимуться.

Італія

Заборонено.

Виняток для громадян України – власників посвідки на проживання в Італії, або тих, хто в’їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, здоров’я, абсолютної необхідності. В’їзд з метою туризму не дозволяється. В окремих випадках, за рішенням італійських компетентних органів та за наявності аргументованих підстав, може бути дозволений в’їзд до країни осіб, які мають підтверджені та стабільні особисті стосунки з громадянами Італії. При в’їзді необхідно заповнити особисту декларацію та пройти самоізоляцію (правило самоізоляції не стосується певних категорій осіб).

Детальна інформація (англійською мовою) щодо актуальних правил в’їзду в Італійську Республіку, посилання на анкети особистої декларації, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Йорданія

В’їзд іноземцям на  територію Йорданії дозволений за умови дотримання низки карантинних правил.

Всі іноземці мають зробити ПЦР тест не більше ніж за 72 години до прибуття в Йорданію, а також пройти ще один такий тест після прибуття в країну безпосередньо в аеропорту. Вартість ПЦР тесту складає 40 йорданських динарів (близько 60 дол. США). Для дітей до 5 років проходження тесту не вимагається.

У разі отримання негативного результату тесту, проходження карантину або самоізоляції не вимагається.

Іноземцям, хто намагатиметься в’їхати на територію Йорданії без дотримання вищезазначених вимог, загрожує штраф у розмірі 10000 йорданських динарів (14000 дол. США).

Усі іноземці мають мати поліс медичного страхування, який покриває витрати на лікування COVID-19.

Окрім цього, безпосередньо перед поїздкою до Йорданії іноземець має заповнити спеціальну електронну форму та встановити на телефон мобільний додаток «Aman». Це можна зробити за посиланням: https://www.visitjordan.gov.jo/form/.

Детальну інформацію щодо в’їзду іноземців на територію Королівства можна знайти за посиланням: https://www.visitjordan.gov.jo.

Казахстан

В’їзд громадянам України в Республіку Казахстан дозволено з 05.10.2020 р.  тільки   рейсами з держав з якими Казахстан відновив сполучення (Україна, Білорусь, Польща,  РФ, ОАЕ, Нідерланди, Південна Корея, Єгипет, Німеччина, Туреччина, Узбекистан, Киргистан.) Прямий рейс Київ- Алмати.

Кенія

Просимо врахувати, що з 1го січня 2021 р. для в’їзду до Кенії подорожуючі повинні отримати візу до країни заздалегідь. Наразі отримати візу до Кенії по прильоту до країни неможливо.

Просимо врахувати, що Україна з 11.12.2020 входить до переліку країн громадяни яких можуть не проходити 14 денну ізоляцію.

Кіпр

Громадяни України  можуть в’їхати на Кіпр з країн категорії:

«А» за умови перебування у зазначених країнах не менше 14 днів та реєстрації на веб-сайті CyprusFlightPass,

«В»– за умови перебування у зазначених країнах не менше 14 днів; надання негативного ПЛР-тесту на Covid-19, проведеного за 72 години до вильоту на Кіпр; реєстрації на веб-сайті CyprusFlightPass

З України (категорія «С») в’їзд дозволений виключно таким категоріям: подружжя та неповнолітні діти громадян Кіпру, резиденти Республіки Кіпр, які мають дозвіл на проживання; родичі першого ступеня споріднення, осіб, які легально проживають, або працюють в Республіці Кіпр (подружжя, діти, батьки) з метою возз’єднання сім’ї; особи, яким дозволено в’їзд відповідно до Віденської конвенції; особи незалежно від їх громадянства, у яких є спеціальний дозвіл на в’їзд від Уряду Кіпру. 

Від подорожуючих категорії «С», які отримали спецдозвіл, вимагатимуться: необхідні для поїздки документи;  медичний сертифікат (за 72 години до вильоту), що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус (англійською мовою, з датою, методом тестування,  результатом та прізвищем, ім’ям особи, яка пройшла тест) / або тест по прильоту на Кіпр (у цьому випадку необхідно залишатися ізольованим протягом доби у виззначеному місці, або до тих пір, поки не буде отримано результат тесту  (вартість тесту 60 євро); домашня ізоляція протягом 14 днів;  повторний  ПЛР-тест  за 48 годин до того, як 14-денна самоізоляція закінчиться (за власний рахунок). Особи, які прибувають з країн категорії C, повинні будуть за свій рахунок проходити повторний тест ПЛР на коронавірус за 48 годин до того, як їх 14-денна самоізоляція закінчиться (результат тесту потрібно відправити на monada@mphs.moh.gov.cy)

Колумбія

Пасажири, що прибувають до Колумбії, повинні мати при собі негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який має бути зроблено не пізніше ніж за 96 годин до дати запланованої поїздки та пройти попередню реєстрацію на сайті міграційної служби Колумбії не пізніше ніж за 24 години до перетину кордону.

Куба

Дозволено, за умови наявності негативного результату ПЛР тесту зробленого не більше, як за 72 години до перетину кордону.

Мадагаскар

Прибуття дозволено виключно до архіпелагу Нусі-Бе. На момент прибуття необхідно мати негативний тест на коронавірус, виготовлений не пізніше ніж за 72 години до моменту прибуття, та надати згоду на проведення тестування в аеропорту Фасцен та в готелі за власний рахунок. Також на момент прибуття необхідно надати зворотні авіаквитки.

Мальдіви

В’їзд дозволено.

Починаючи з 10 вересня 2020 року обов’язковою умовою для в’їзду на територію Мальдів є наявність негативного ПЛР-тесту на Covid-19 (англійською мовою). Тест має бути зроблений не пізніше, ніж за 96 години до вильоту.

В аеропорту прибуття необхідно пройти обов’язковий температурний скринінг та дотримуватися першочергових протиепідеміологічних заходів особистої безпеки (захисні маски, соціальна дистанція).

Для отримання візи по прибуттю, слід підтвердити бронювання в одному з офіційно зареєстрованих курортів вищезгаданої острівної держави. З 15 липня на Мальдівах запроваджено т.зв. електронну «Декларацію про стан здоров’я подорожуючого» (electronic «Traveller Health Declaration»), яка має бути подана в електронному вигляді до Міграційної служби Мальдів за 24 години до прильоту/вильоту з Мальдів. Заповнити та подати відповідну декларацію можна на офіційному веб-сайті Міграційної служби, перейшовши за наступним посиланням https://imuga.immigration.gov.mv/.

Мексика

Посилений міграційний контроль. Існує велика ймовірність ненадання дозволу на в’їзд на територію Мексики

Для в’їзду на територію Мексиканських Сполучених Штатів з метою туризму громадяни України мають отримати попередній електронний дозвіл (електронну візу).

Водночас, попередній електронний дозвіл не гарантує в’їзд на мексиканську територію, оскільки по прибуттю місцева міграційна служба може вимагати більш детальну інформацію і дані щодо перебування іноземців в країні. Під час можливої співбесіди в пункті в’їзду мексиканські міграційні органи можуть вимагати від іноземної особи пояснень щодо:

 • мети/мотиву подорожі;
 • фінансового забезпечення під час перебування (на сьогодні ця сума становить не менше 50 дол.США на добу перебування);
 • адреси проживання, ідентифікації особи, яка запросила в гості;
 • оплату/бронювання готелю;
 • наявність зворотного авіаквитка.

Таким чином, остаточне рішення про в’їзд до Мексики є виключною компетенцією мексиканських імміграційних служб в пункті в’їзду до цієї країни і може бути оскаржене особою лише в судовому порядку. 

У цьому зв’язку, перш ніж здійснити подорож до Мексики, радимо звернутися до Посольства Мексики в Україні з метою отримання вичерпної інформації щодо правил в’їзду на територію цієї держави.

Молдова

Відповідно до постанови Національної надзвичайної комісії громадського здоров’я РМ №35 від 27.11.20, за результатами аналізу поточної епідеміологічної ситуації на фоні поширення COVID-19 у Молдові, було прийнято рішення щодо запровадження надзвичайного стану у сфері громадського здоров’я на всій території Республіки Молдова на підставі показників ризику передачі вірусу SARS-CoV-2 у всіх адміністративно-територіальних одиницях РМ, для яких встановлена ступінь небезпеки «червоний код», представлених Національним агентством громадського здоров’я.

Відповідно до оновленого переліку країн “червоної зони” Міністерства здоров’я, праці і соціального захисту РМ від 29.01.21, Україна виключена із даного переліку. Дане рішення Міністерства здоров’я, праці і соціального захисту РМ набуло чинності 01.02.21.

Непал

Дозволено за умови наявності візи, виданої дипустановою Непалу або рекомендаційного листа/дозволу від міністерства чи відомства Непалу з метою подальшого отримання візи по прибуттю

Німеччина

Заборонено, окрім для:

 • громадян України, які є членами родин громадянина ЄС або Великої Британії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії) – з метою транзиту в країну проживання.
 • громадян України, які мають  право на довгострокове перебування в державах-членах ЄС (дозвіл на перебування/довгострокова віза, наприклад, для навчання або роботи), за умови, що вони повернуться в місце звичайного проживання.
 • громадян України, які виконують важливі функції (дипломати, члени екіпажів літаків, учасники вантажних перевезень тощо).

ОАЕ

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд дозволений за умови дотримання діючих в ОАЕ вимог щодо в’їзду до країни:

– співробітникам дипломатичних представництв, акредитованих в ОАЕ, та членам їх сімей;

– громадянам України, які мають дозвіл на проживання (резидентську візу) в ОАЕ;

– громадянам України, які мають намір відвідати ОАЕ з туристичною метою поїздки.

Відповідно до діючого порядку, діють наступні вимоги щодо в’їзду до країни:

Всі пасажири, які подорожують до Дубаю, повинні надати під час реєстрації на рейс в аеропорту відправлення:

– Поліс міжнародного медичного страхування, який підтверджує покриття витрат, пов’язаних з лікуванням  COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ;

– Заповнений на англійській мові та обов’язково роздрукований Сертифікат (Сertificate polymerase chain reaction (PCR) swab test), який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19.

Вказаний Сертифікат повинен бути виданий не більше ніж за 72 годин до прибуття в ОАЕ та має бути наданий лише акредитованими в Україні медичними закладами. Ця вимога не застосовується по відношенню до дітей віком до 12 років та пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності.

Звертаємо увагу, що у разі відсутності даного Сертифікату чи страхового полісу, пасажиру може бути відмовлено авіакомпанією у перевезенні.

Слід також пам’ятати, що авіакомпанії мають право відмовити у реєстрації на рейс пасажирам, які матимуть симптоми COVID-19.

Перед прибуттям до Дубаю та проходженням прикордонного контролю, необхідно заповнити Декларацію щодо згоди на перебування в умовах самоізоляції у разі виявлення позитивного результату тесту на коронавірус (Бланк для заповнення надається авіакомпанією), а також завантажити додаток «COVID-19 DXB» і зареєструватися у ньому для можливого спілкування у подальшому з органами охорони здоров’я ОАЕ.

Після прибуття до Дубаю необхідно буде пройти ще один тест на COVID-19, який робиться безпосередньо в аеропорту. Результат цього тесту надійде у вигляді смс повідомлення протягом 24 годин. До моменту отримання результату тесту необхідно перебувати в умовах самоізоляції в готелі або іншому місці проживання. Особи, у яких буде виявлений позитивний результат тесту на коронавірус, будуть ізольовані на 10 днів у спеціально визначених еміратською стороною установах за власний рахунок.

Мандрівники повинні суворо дотримуватися правил фізичного дистанціювання, відповідно до заходів, що виконуються в аеропортах, і використовувати маски для обличчя постійно. Всі пасажири повинні суворо дотримуватися запобіжних заходів та стежити за симптомами COVID-19.

Особи, які приїжджають до Абу-Дабі з-за кордону, включно з туристами і особами, котрі прилітають через аеропорти інших еміратів, повинні здійснити 10-денний карантин.

Інформацію про порядок поїздок, умови та заходи профілактики можна також отримати на веб-сайтах авіакомпаній, зокрема, «Emirates Airlines» (www.emirates.com) та «FlyDubai» (www.flydubai.com).

Оман

Починаючи з 12:00 29.12.2020 в’їзд до Оману дозволено за таких умов:

– пред’явлення негативного сертифікату ПЛР-тесту на коронавірус, який має бути зроблений не пізніше ніж за 72 години до прибуття в країну;

– проходження повторного ПЛР-тестування в аеропортах Султанату по прибуттю;

– наявність страхового медичного полісу, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням на COVID-19.

– реєстрація в застосунку “Tarrasud+”, проходження семиденної самоізоляції з моменту прибуття в країну з обов’язковим носінням наручного електронного браслету, який може бути знятий лише після отримання повторного негативного результату ПЛР-тесту на восьмий день перебування на території Оману.

Сухопотні кордони зачинені до 18:00 08.02.2021

Перу

З 4 січня 2021 р. перуанці, іноземці, які проживають в Перу чи іноземні туристи, які в’їжджають на національну територію Перу незалежно від країни прибуття, повинні перебувати на обов’язковому карантині 14 днів. Під час 14 днів з моменту приїзду ви не зможете покинути територію Перу! Перу також тимчасово не приймає авіарейси з країн Європи та Бразилії.

Крім того, забороняється в’їзд на територію Перу для іноземних громадян, що не мають дозволу на проживання на території Перу та упродовж останніх 14 днів до дати запланованого прибуття до Перу перебували на території країн ЄС, Великої Британії чи країн Південної Африки або здійснювали транзит цими країнами.

Пасажири, що прибувають до Перу транзитом (не через Європу), повинні мати при собі негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який має бути зроблено не пізніше ніж за 72 годин до дати запланованої поїздки та подати електронно засвідчену заяву щодо відсутності симптомів COVID-19 на сайті міграційної служби Перу.

Увага! Уряд Перу поновлює дію жорстких карантинних заходів на території країни з 31.01 по 14.02 ц.р. включно!

Всі регіони країни відтепер розподілятимуться на три зони залежно від кількості хворих на COVID-19: екстремальний, дуже високий та високий рівень.

Екстремальний.

Запроваджується у регіонах: Ліма та Кальяо, Анкаш, Паско, Хуануко, Хунін, Хуанкавеліна, Іка, Апурімак. У цих регіонах вихід на вулицю дозволяється на 1 годину упродовж доби одному члену сім’ї в період з 06:00 до 18:00 виключно лише з метою придбання товарів і послуг першої необхідності (продуктові магазини, аптеки, банки). Не працюватимуть заклади громадського харчування, торгові центри, інші магазини, культурні/спортивні та інші установи. Водночас продовжує функціонувати служба доставки їжі. Скасовується міжрегіональне наземне та повітряне сполучення. Забороняється користування приватним автотранспортом.

Дуже високий.

Запроваджується у регіонах: Тумбес, Амазонас, Кахамарка, Аякучо, Куско, Пуно, Арекіпа, Мокегуа і Такна. У суботу та неділю забороняється використання приватного автотранспорту. Наземне та повітряне міжрегіональне сполучення дозволяється за умови неперевищення 40% пасажирозаповнюваності. Заклади громадського харчування працюватимуть лише на відкритому повітрі та з 30% наповнюваністю клієнтами. Непродуктові магазини, супермаркети, ринки та аптеки обслуговуватимуть з наповнюваністю відвідувачами до 50%. Комендантська година діятиме на увесь встановлений період з 20:00 до 04:00 наступного дня.

Високий.

Запроваджується у регіонах: Піура, Лорето, Ламбайек, Лібертад, Сан-Мартін, Укаялі і Мадре де Діос. Комендантська година діятиме на увесь встановлений період з 21:00 до 04:00 наступного дня. По неділях забороняється використання приватного автотранспорту. Непродуктові магазини, супермаркети, ринки та аптеки обслуговуватимуть з наповнюваністю відвідувачами до 50%. Наземне та повітряне сполучення дозволяється без обмежень по пасажирозаповнюваності.

У регіонах з дуже високим та високим рівнем захворювання дозволяється перебувати на пляжах країни лише для практикування водних видів спорту.

Додатково:

 • Носіння масок в громадських місцях є обов’язковим, як і необхідність дотримуватися заходів соціальної дистанції.
 • По прибуттю місцева міграційна служба може запросити більш детальну інформацію і дані щодо перебування іноземців в країні. Під час можливої співбесіди в пункті в’їзду перуанські міграційні органи можуть вимагати від іноземної особи пояснень щодо причини/мотиву подорожі, підтвердження фінансового забезпечення, інформації щодо адреси проживання та зворотних квитків.
 • При виїзді з Перу мандрівники не зобов’язані мати негативний тест на COVID-19, водночас не повинно бути жодних симптомів COVID-19. Маски та захисні щитки для обличчя необхідно носити як в аеропорту, так і під час польоту.
 • Перуанська міграційна служба (Migraciones) більше не проставляє печатки в’їзду/виїзду у закордонні паспорти після перетину кордону. Якщо ви подорожуєте до Перу, майте на увазі, що, хоча ваш паспорт не буде проштампований, цифровий запис про ваше прибуття або від’їзд все одно буде окремо створено на спеціальному міграційному сервері. Ці правила застосовуються як до комерційних, так і до репатріаційних рейсів. За кожен день “незаконного” перебування необхідно буде окремо сплатити відповідний адміністративний штраф у центральному офісі міграційної служби або при відльоті в аеропорту.
 • Неповнолітні, які перебувають в Перу більше ніж 180 днів, повинні мати нотаріально засвідчений дозвіл від іншого з батьків для виїзду з країни, якщо дитина не подорожує з обома батьками. Цей нотаріально засвідчений документ повинен бути пред’явлений співробітникам імміграційної служби до посадки на рейс.
 • Щоденно в країні діє комендантська година.

Просимо вас дотримуватись вимог місцевих органів влади, а також за можливості утриматися від здійснення туристичних чи приватних подорожей до Перу на період дії карантинних обмежень!

Південно-Африканська Республіка

Візовий, кордони країни для регулярних подорожей відкриті за умови наявності медичного страхування яке покриває випадки лікування коронавірусу на території ПАР, а також негативного тесту на коронавірус, який виготовлено не пізніше ніж за 72 годин до моменту прибуття в країну.

Північна Македонія

В’їзд громадян України – ДОЗВОЛЕНО!

Прийнято рішення про відкриття з п’ятниці, 26 червня 2020 року, усіх прикордонних переходів для безперешкодного переміщення пасажирів і транспортних засобів. При в’їзді на територію країни більше не вимагається наявність негативного ПЛР-тесту на COVID-19 та перебування у домашній самоізоляції чи державному карантині.

Також з 1 липня 2020 року відновлено повноцінну роботу міжнародних аеропортів Скоп’є та Охрид.

Польща

ПРАВО В’ЇЗДУ НА ТЕРИТОРІЮ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА мають ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, які:

 • є подружжям або дітьми громадян Республіки Польща, або перебувають під постійною опікою громадян Республіки Польща;
 • мають Карту Поляка;
 • мають право на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Польща;
 • мають право на виконання робіт на території Республіки Польща на тій самій основі, що й громадяни Польщі, мають дозвіл на працевлаштування, або підтвердження наміру виконання сезонних робіт, підтвердження доручення на виконання робіт іноземцю на території Республіки Польща, виконують роботу на території Республіки Польща або надають документи, з яких виникає, що виконання роботи розпочнеться, відразу після перетину кордону;
 • здобувають освіту у Польщі (учні, студенти, слухачі, здобувачі післядипломної освіти, докторанти);
 • є науковцями, котрі проводять дослідження на території Польщі;
 • є членами родин (подружжя, діти) громадянина Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір, або Швейцарської Конфедерації;
 • мають дозвіл на постійне проживання або карту довготермінового резидента країни-члена Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір, або Швейцарської Конфедерації, або є членами їх родин (подружжя, діти), які в’їжджають до Польщі з метою транзиту її територією;
 • є водіями транспортних засобів сфери міжнародних пасажирських, вантажних, чи комбінованих перевезень та в’їжджають на територію Польщі у рамках виконання службових обов’язків;
 • є працівниками дипломатичних та консульських установ, представниками міжнародних організацій та членами їхніх сімей, а також інші особи, які перетинають кордон на підставі дипломатичного паспорта;
 • є пасажирами повітряних суден, які здійснюють міжнародний переліт з аеропорту, розташованого на території Грузії, Японії, Канади, Нової Зеландії, Королівства Таїланд, Республіки Корея, Республіки Туніс,  Австралії та мають дозвіл на проживання у вказаних країнах;
 • мають польську національну візу з метою репатріації або візу з метою прибуття до Республіки Польща в якості члена найближчої родини репатріанта;
 • прибувають до Республіки Польща в якості спортсмена, члена тренувального штабу, лікаря, фізіотерапевта або судді, у зв’язку із участю у міжнародних професійних спортивних змаганнях, що організуються на території Республіки Польща міжнародною спортивною федерацією олімпійської або параолімпійської дисципліни або іншої дисципліни, визнаної Міжнародним Олімпійським Комітетом, або організовуються іншою міжнародною спортивною організацією континентального значення, що належить до такої федерації, а також є акредитованими спортивними журналістами (у випадку надання співробітникам Прикордонної варти РП відповідного письмового підтвердження, оформленого організаторами змагань або засвідченого відповідним польським спортивним об’єднанням, що підтверджує факт проведення змагань, час та характер участі у них);
 • в’їжджають до Польщі на підставі візи, виданої з метою прибуття з гуманітарних причин, що становить інтерес для Польщі, або є її міжнародним зобов’язанням;
 • в’їжджають до Польщі на підставі візи, виданої з метою участі у програмі Poland. Business Harbour;
 • іноземні підприємці та представники іноземних суб’єктів підприємницької діяльності, які в’їжджають до Польщі з бізнес-метою та отримали згоду на в’їзд міністра закордонних справ Республіки Польща у відповідь на ноту дипломатичної установи країни свого громадянства.

Португалія

Відповідно до Рішення португальських компетентних органів в’їзд громадянам України до Португалії обмежений до 14 лютого 2021 р. Дозволено в’їзд тільки тим громадянам України, які здійснюють важливу невідкладну подорож і мають дійсну посвідку на тимчасове/постійне проживання в Португалії (Residência) або є членом родини громадянина ЄС (необхідно подати документи, що підтверджують такий статус відповідно до вимог Директиви ЄС 2004/38/CE від 29.04.2004). Також дозволено в’їзд громадянам України, які здійснюють невідкладні подорожі з професійною метою (дипломати, члени екіпажів літаків, учасники вантажних перевезень), для возз’єднання сім’ї (з метою проживання в Португалії, а не в гості) або лікування на території Португалії. Туристичні подорожі “по безвізу”, поїздка в гості “по безвізу” не передбачені серед дозволених. Просимо уточнювати перелік необхідних документів для підтверження мотиву поїздки в посольстві / консульстві Португалії в країні Вашого перебування або в Службі з питань іноземців та кордонів Португалії (O Serviço de Estrangeiros e Fronteiras). 

Подорожуючі зобов’язані надати перед вильотом до Португалії довідку з негативним результатом тестування на COVID-19 (ПЛР-тест, зроблений протягом не більше ніж за 72 години до вильоту). Громадяни України, які прибувають до автономних регіонів архіпелагу Мадейра та Азорських островів, незалежно від того, з якої країни вони прилітають, повинні надати довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19,  який було зроблено протягом останніх 72 годин до початку подорожі. Подорожуючих також можуть попросити пройти тестування по прибуттю на Мадейру/Азорські острови (очікування результатів тесту займає прибл. 12 годин, подорожуючі не мають права залишити місце тестування до отримання результатів). Якщо тест, проведений на Мадейрі/Азорських островах показує позитивний результат, така особа (або родина) залишається на примусовий карантин на 14-28 днів на Мадейрі/Азорських островах. Повернення до країни, з якої прибула така особа/родина, можливе тільки після отримання довідки про негативний результат тесту (тестування проводиться за стандартною для всіх подорожуючих, незалежно від громадянства, процедурою через 14, 21, 28 днів після прибуття на острови).

Виїзд з Португалії до 14 лютого заборонений, водночас, громадяни України, які прямують в Україну, мають право виїхати із Португалії, при цьому авіасполучення та можливість скористатись наземним / водним транспортом будуть дуже обмежені.

Республіка Корея

Візовий

Росія

В’їзд іноземних громадян на територію РФ тимчасово заборонено.

Категорії іноземних громадян,

яким дозволено в’їзд в Російську Федерацію

відповідно до розпорядження Уряду РФ від 16.03.2020 р. № 635-р

(в редакції розпоряджень Уряду РФ № 671-р, 685-р, 730-р, 1170-р, 1275-р, 1445-р та 1511-р, далі – розпорядження)

– акредитовані або призначені співробітники дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Російській Федерації, міжнародних організацій та їх представництв, інших офіційних представництв іноземних держав, розташованих на території Російської Федерації, посадові особи Постійного Комітету Союзної держави, а також члени сімей зазначених осіб, водії вантажних автомобілів міжнародного автомобільного сполучення, екіпажі повітряних, морських і річкових суден, поїзних і локомотивних бригад міжнародного залізничного сполучення, персонал, визначений міжнародними договорами Російської Федерації в сфері залізничного транспорту, співробітники Міжурядового фельд’єгерського зв’язку, члени офіційних делегацій, які в’їжджають в Російську Федерацію, за умови пред’явлення зазначеними особами дійсних документів, що посвідчують їх особу та визнаних Російською Федерацією в цій якості, і візи або в безвізовому порядку у випадках, передбачених міжнародними договорами Російської Федерації (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р);

– особи, які мають дипломатичні, службові або звичайні приватні візи, видані у зв’язку зі смертю близького родича, а також звичайні приватні візи, видані за рішенням МЗС Росії (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р);

– громадяни держав, у відносинах з якими у Російської Федерації діють міжнародні договори про безвізові поїздки громадян, які в’їжджають в Російську Федерацію в якості дипломатичних кур’єрів або у зв’язку зі смертю близького родича (чоловіка, дружини, батьків, дітей, усиновлювача, усиновленого, опікуна та піклувальника), за умови пред’явлення дійсних документів, що посвідчують їх особу та визнаних Російською Федерацією в цій якості, і копії свідоцтва або довідки про смерть, а також документа, що підтверджує ступінь споріднення (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р в редакції розпорядження від 29.04.2020 р. № 1170-р);

– особи, які є членами сім’ї (подружжям, батьками, дітьми, усиновлювачами, усиновленими), опікунами та піклувальниками громадян Російської Федерації за умови пред’явлення дійсних документів, що посвідчують їх особу та визнаних Російською Федерацією в цій якості, і візи або в безвізовому порядку у випадках, передбачених міжнародними договорами Російської Федерації, за умови пред’явлення копії документа, що підтверджує ступінь споріднення (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р в редакції розпорядження від 6 червня 2020 р. № 1511-р);

– особи, які постійно проживають на території Російської Федерації, а також які прямують транзитом через повітряні пункти пропуску через державний кордон Російської Федерації без виходу за їх межі (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р в редакції розпорядження від 29.05.2020 р. № 1445-р);

– особи, які в’їжджають в Російську Федерацію з метою лікування, за умови пред’явлення дійсних документів, що посвідчують їх особу та визнаних Російською Федерацією в цій якості, і візи або в безвізовому порядку у випадках, передбачених міжнародними договорами Російської Федерації, а також документів (копій документів), виданих медичною організацією, що підтверджують запрошення на лікування із зазначенням часу проведення лікування або документів (копій документів), оформлених Міністерством охорони здоров’я Росії (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р в редакції розпорядження від 6 червня 2020 р. № 1511-р);

– особи, які в’їжджають в Російську Федерацію з метою догляду за хворими близькими родичами (подружжю, батькам, дітям, усиновителям, усиновленим), опікунам та піклувальникам, за умови пред’явлення дійсних документів, що посвідчують їх особу та визнаних Російською Федерацією в цій якості, і візи або в безвізовому порядку у випадках, передбачених міжнародними договорами Російської Федерації, а також документів (копій документів), виданих медичною організацією (пункт 2 розпорядження від 16.03.2020 р. № 635-р в редакції розпорядження від 6 червня 2020 р. № 1511-р та розпорядження від 02 вересня 2020 р. № 2236-р).

Урядом РФ затверджений перелік держав, громадяни яких або особи, які мають дозвіл на постійне проживання в цих державах, можуть в’їжджати до Російської Федерації з цих держав через повітряні пункти пропуску.

До згаданого переліку увійшли Великобританія, Танзанія, Туреччина, Швейцарія, Єгипет, Мальдіви, ОАЕ.

З 00 год. 00 хв. 1 серпня 2020 року  поновлюється повітряне сполучення з аеропортів м. Москва, Московської області, Санкт-Петербургу і Ростова-на-Дону до Великобританії (Лондон), Туреччини (Стамбул, Анкара) і Танзанії (Занзібар).

З 00 год. 00 хв. 10 серпня 2020 року  відновлюються польоти із зазначених російських міст в Анталію, Даламан і Бодрум (Туреччина).

Польоти здійснюватимуться російськими та іноземними авіакомпаніями на регулярній і чартерній основі. Раніше введені обмеження щодо кількості пасажирів, які прибуватимуть за добу до Москви та інших регіонів згаданими маршрутами, скасовані.

Пасажири, які прибуватимуть в РФ через повітряні пункти пропуску, повинні будуть дотримуватися санітарних вимог, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря РФ від 07.07.2020 р. № 18, зокрема:

– при перетині кордону надавати медичний документ (російською або англійською мовою), що підтверджує негативний результат лабораторного обстеження матеріалу на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), відібраного не раніше 3 календарних днів до прибуття на територію РФ;

– у разі відсутності такого документу, пройти обстеження на нову коронавірусну інфекцію методом ПЛР протягом 3 календарних днів на території РФ.

Румунія

Заборонено.

В Румунії діє режим Надзвичайної ситуації (до 11.02.2021 р. включно з можливістю продовження), в рамках якого забороняється в’їзд на територію Румунії через пункти перетину кордону іноземних громадян, в тому числі і громадян України, та осіб без громадянства.

Виключення із зазначеної заборони стосується наступних категорій осіб:

– члени сім’ї громадян Румунії;

– члени сім’ї громадян інших держав-членів ЄС, Європейського економічного простору або Швейцарської Конфедерації, які мають право на проживання на території Румунії;

– особи, які мають довгострокові візи, дозвіл на проживання, або документ еквівалентний дозволу на проживання, виданий компетентними органами або інший еквівалентний документ, виданий компетентними органами інших держав, згідно з законодавством ЄС;

– особи, які в’їжджають до Румунії з професійною метою, що підтверджується отриманими візою, дозволом на проживання чи іншим еквівалентним документом, відповідно медичні працівники, дослідники в галузі медицини, медичні працівники геріатричної допомоги, а також перевізники та інші категорії персоналу задіяного у транспортуванні товарів, що забезпечує такі перевезення;

–  акредитований в Румунії дипломатичний, консульський персонал, персонал міжнародних організацій та члени їх сімей, військовий персонал або персонал, який може забезпечувати гуманітарну допомогу;

– особи в режимі транзиту (див. режим тимчасового транзиту), в тому числі репатрійовані в рамках отримання консульського захисту;

– пасажири, які подорожують з імперативних мотивів;

– особи, які потребують міжнародного захисту або з інших гуманітарних причин, особи, на яких поширюються положення Регламенту (ЄС) № 604/2013 Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 року, що встановлює критерії та механізми для визначення держави-члена відповідальної за розгляд заяви про міжнародний захист, поданої в одній з держав-членів вихідцям з третьої країни або особи без громадянства та особи, повернуті на підставі угод про реадмісію;

– іноземці та ОБГ, які подорожують з метою навчання;

– іноземці та ОБГ, висококваліфіковані працівники, якщо їх працевлаштування є необхідним з економічної точки зору, та діяльність не може бути відкладена або проводитись за кордоном;

– іноземці та ОБГ, транскордонні працівники, сезонні сільськогосподарські працівники, персонал морського та річкового транспорту;

– члени міжнародних спортивних делегацій, які приймають участь у спортивних змаганнях, організованих на території Румунії, згідно з законом;

– члени знімальних груп кінематографічних або аудіовізуальних продуктів, технічний та акторський персонал, який приймає участь в культурних подіях на території Румунії на основі договірних відносин, що підтверджуються відповідними офіційними документами.

!!!Рішення про пропуск через державний кордон Румунії приймається безпосередньо у румунському пункті пропуску виключно представниками прикордонної поліції Румунії (контакти пунктів пропуску: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/main/pg-puncte-de-trecere-a-frontierei-307.html, телефони Генерального інспекторату прикордонної поліції Румунії: +4021.316.25.98, +4021.318.25.92, (+4)0219590,  e-mail: pfr@igpf.ro), з урахуванням вимог пов’язаних з триваючою дією Режиму надзвичайної ситуації в Румунії та низкою карантинних обмежень.

Саудівська Аравія

Починаючи з 03 січня 2021 року в’їзд можливий по посвідці на проживання або візі (крім електронної) за умови дотримання таких вимог:

1 – наявності у кожного подорожуючого оригіналу негативного сертифікату ПЛР-тесту (англійською мовою з мокрою печаткою), зробленого не раніше ніж за 72 години до перетину кордону Саудівської Аравії.

2 – перебування на семиденній самоізоляції з можливістю її завершення на третій день за умови отримання негативного результату ПЛР-тесту.

Додаткові вимоги стосуються таких категорій громадян:

 • Іноземці та особи без громадянства, які прибувають з Великої Британії, ПАР та інших держав зі значним поширенням нового штаму коронавірусу (визначатиметься додатково Міністерством охорони здоров’я) мають право на перетин кордону Королівства за умови, якщо вони перебували за межами вказаних держав протягом 14 днів до запланованої дати в’їзду в КСА. Згадана вимога не розповсюджується на підданих Королівства та іноземців, в’їзд яких дозволений компетентними органами КСА з гуманітарних причин або обумовлений службовою або іншою виключною потребою. Ці категорії подорожуючих мусять перебувати на самоізоляції протягом 14 днів та здати ПЛР-тести на коронавірус через 48 годин після прибуття та на тринадцятий день самоізоляції.
 • Особи, які подорожують з країн, де зафіксовані випадки зараження новим штамом вірусу SARS-CoV-2, зобов’язані дотримуватися режиму самоізоляції строком 7 днів та здати ПЛР-тест на шостий день свого перебування на території КСА.
 • В’їзд громадянам України дозволено.
 • Відповідно до нової директиви Міністерства цивільної авіації Єгипту від 31.08.2020, з 01.09.2020 вступають в дію нові правила в’їзду на територію Єгипту.
 • Оновлені вимоги полягатимуть в такому:
 • 1) Всі без виключення громадяни віком від 6 років, які перетинатимуть єгипетський державний кордон, зобов’язані мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, що відповідатиме таким вимогам:
 • – Сертифікат має обов’язково містити точну дату та час здачі тесту особою;
 • – Сертифікат має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою у державі походження документу, та має містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії;
 • – Сертифікат не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок;
 • – Сертифікат має містити інформацію про проведений вид тесту;
 • – У сертифікаті має бути обов’язково зазначено, що особі було проведено тестування типу RT-PCR.
 • – Сертифікат має бути виданий англійською мовою.
 • – Сертифікат має містити інформацію про особу, якій належить тест.
 • – Не приймаються сертифікати заповнені від руки
 • В разі виникнення сумнівів щодо достовірності тесту, єгипетська сторона залишає за собою право на проведення повторного тесту по прильоту.
 • 2) Громадянам, які прибуватимуть до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам та Таба та не матимуть при собі згаданого сертифікату з негативним результатом ПЛР-тесту, буде дозволено провести ПЛР-тест безпосередньо після прибуття в ці чотири аеропорти. Вартість ПЛР-тесту складатиме 30 дол.США.

Сербія

Дозволено.

З 14.01.2021 року для громадян, які в’їжджають у Республіку з усіх країн світу крім  Республіки Албанія, Боснії i Герцеговини, Республіки Болгарія, Республіки Північна Македонія та Чорногорії за умови наявності негативного ПЛР-тесту зробленого не пізніше ніж за 48 годин перед в’їздом, виданого акредитованою лабораторією країни, з якої вони виїжджають або з якої вони в’їжджають до Республіки Сербія. Подорожуючі повинні проходити тестування перед поїздкою, а не в момент прибуття в Республіку Сербія. Якщо при в’їзді виникає затримка внаслідок непередбачуваних обставин, яких неможливо було уникнути чи усунути (затримка/відкладення рейсу, відправлення автобусів, поїздів тощо), тоді тест може бути зроблений не пізніше ніж за 72 години перед в’їздом до Республіки Сербія.

Для громадян, які прибувають з США замість негативного ПЛР-тесту, визнається на таких самих умовах – негативний тест на антигени FIA Rapid test.

Детальніше в особливостях по країні.

Словаччина

З 00:01 год (за середньоєвропейським часом) 15 січня 2021 року змінюються правила в’їзду до Словаччини.

Пункт пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке»:

закривається для перетину кордону пішоходами!

Пункт пропуску «Малий Березний-Убля»:

 • відкривається для автомобілів, пішоходів та велосипедистів;
 • відкритий для вантажних перевезень, вагою лише до 3,5 т

Дозволений в’їзд:

 • громадян України, які мають дозвіл на проживання на території Словацької Республіки;
 • родичів (дружина/чоловік, неповнолітня дитина, батько/мати неповнолітньої дитини) тих громадян України, які мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання на території Словацької Республіки;
 • попередня реєстрація в’їзду: >>> за посиланням<<<;
 • особи, які прибувають в Словаччину зобов’язуються дотриматися домашньої самоізоляції зі здачею RT-PCR тесту на хворобу COVID-19. Самоізоляція триватиме до моменту отримання негативного результату тесту RT-PCR. Лабораторна діагностика здійснюється не раніше п’ятого дня самоізоляції.

США

Запроваджено обмеження на поїздки до США громадян України, які упродовж останніх 14 днів перебували на території будь-якої з 26 європейських країн членів Шенгенської Угоди, Великої Британії, Ірландії, а також Китайської Народної Республіки, Бразилії, Ісламської Республіки Іран та Південно-Африканської Республіки (ПАР).

Зазначені обмеження діють також для пасажирів, які перебували на територіях названих країн з метою транзиту.

Дія цих правил не поширюється на громадян США чи законних постійних мешканців США (власників “зеленої картки”).

З 26 січня 2021 року набрали чинності нові правила щодо карантинних обмежень для пасажирів (незалежно від громадянства та/або місця постійного проживання), які подорожують авіасполученням до США.

Зокрема вони передбачають обов’язкову наявність у всіх подорожуючих (віком від двох років) негативного тесту на COVID-19, зробленого впродовж трьох днів (72 годин) до запланованої подорожі. Подорожуючий має надати авіакомпанії в паперовій або електронній формі підтвердження проведення лабораторних досліджень та наявності негативних результатів або одужання від COVID-19 та дозволу від лікаря або органів охорони здоров’я на здійснення подорожі.

Окрім цього подорожуючим рекомендується здавати повторно тест на COVID-19 на 3-5 день після прильоту до США та залишатись вдома протягом 7 днів, або протягом 10 днів у випадку відсутності результатів повторного тестування.

 

Останні рекомендації Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) для подорожуючих авіатранспортом розміщенні за посиланням:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-air-travel.html

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

Танзанія

Дозволено

Туреччина

Дозволено. 25.12.2020 Міністерством охорони здоров‘я Туреччини прийнято рішення, що з 29.12.2020 в’їзд до країни авіаційним та морським шляхом, а також суходолом можливий за умови надання довідки про негативний результат  PCR-тесту на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години до перетину кордону. В іншому випадку в’їзд до Туреччини може бути заборонений. Це правило не поширюється на дітей віком до 6 років.

Особи, які впродовж останніх днів перебували в Великої Британії, ПАР, Данії, Бразилії та прибули до Туреччини сухопутними, авіа та морськими шляхами мають пред’явити негативний результат PCR-тесту, який було зроблено не більше ніж за 72 години до їх в’їзду в країну, а також пройти 14-денний карантин в місцях, визначених компетентними органами Туреччини.

З 01 липня 2020 р. запроваджено в’їзд за умови обов’язкової наявності страхового полісу на COVID 19, який можна придбати онлайн, у туроператора, під час придбання авіаквитків, а також безпосередньо в аеропорту Туреччини після прибуття.

Узбекистан

З 25 грудня 2020 року усі громадяни, які прибуватимуть в Республіку Узбекистан зобов’язані пройти експрес тестування на відсутність коронавірусної інфекції за власний рахунок в аеропорту  (незалежно від наявності ПЛР-довідки про відсутність коронавірусу).

У разі виявлення коронавірусної інфекції, такі особи будуть направлятися в спеціалізовані медичні заклади або на домашнє лікування.

Також, відповідно до запроваджених правил, пасажири, які планують прилетіти до Узбекистану з «жовтої» і «червоної» зон, при реєстрації на рейс зобов’язані пред’явити довідку представнику авіалінії з негативним результатом ПЛР-тесту на COVID-19 англійською або російською мовами. Термін дії такої довідки про проходження ПЛР-тесту не повинен перевищувати 72 години до вильоту. У разі відсутності негативного результату тесту, пасажирам буде відмовлено в реєстрації на рейс.

Пасажири, які прибуватимуть з «жовтої» і «червоної» зон, зобов’язані пред’явити співробітникам паспортного контролю довідку про проходження ПЛР-тесту з негативним результатом.

Разом з цим, усі пасажири підписують зобов’язання на проходження 14-денної самоізоляцію на території Узбекистану.

Пасажири, які прибувають із «зеленої» зони (за виключенням пасажирів з симптомами захворювання) не підлягають карантинним вимогам.

Питання перетину Державного кордону з прикордонних держав громадянами Узбекистану і іноземними громадянами здійснюється на паритетній основі після погодження з сусідніми країнами.

Франція

Заборонено, крім осіб:

 • які мають дозвіл на проживання або довгострокову візу Д еквівалентну дозволу на проживання у Франції;
 • членів-родин громадян Франції (чоловік/дружина, неповнолітня дитина).

Починаючи з 00:00 31 січня 2021 року Франція вводить тимчасову заборону на будь-які подорожі (в’їзд та виїзд) поза межі та з поза меж ЄС, у тому числі в/з України. Така заборона діятиме до нового розпорядження Уряду Франції. Виключення становлять поїздки «нагальної необхідності».

Більш детальна інформація щодо визначення «нагальної необхідності» поїздки оприлюднена на сайтах МВС, МЗС Франції та французьких консульств за кордоном.

Поїздка на заморські території Франції повинна також мати статус «нагальної необхідності».

У випадку в’їзду у Францію з «нагальної необхідності» з будь-якої країни ЄС особа повинна мати в обов’язковому порядку негативний ПЛР-тест на COVID-19 зроблений максимум за 72 години до в’їзду.

Хорватія

В’їзд заборонено. Заборона не застосовується до громадян:

 1. Медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
 2. Прикордонники.
 3. Працівники у транспортній галузі.
 4. Дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов’язків.
 5. Особи, які подорожують транзитом.
 6. Особи, які подорожують з метою навчання.
 7. Моряки.
 8. Особи, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин, з діловою метою чи мають інші економічні інтереси.

Громадянам України, які вказані у пунктах 1, 7 і 8, буде дозволено в’їзд у Хорватію за наявності негативного результату ПЛР-тесту, дійсного 48 годин, або за умови в’їзду в Хорватію з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту за власний кошт в країні та отримання негативного результату.

Громадяни України не мають права на в’їзд в Хорватію з туристичною метою.

Рішення є чинним до 15 лютого 2021 року.

Детальніше в розділі “Особливості по країні”

Чехія

В’їзд громадян України до Чехії заборонено (!) за винятком тих, які мають дозвіл на проживання в Чехії або візу, видану органами Чеської Республіки. Громадянам України, які мають дозвіл на проживання в іншій країні ЄС – відповідну пластикову картку (УВАГА! Довготермінова віза таким дозволом не вважається), дозволений в’їзд при умові наявності підтвердження мети поїздки (в’їзд з туристичною метою заборонений).

 

В’їзд у виняткових гуманітарних ситуаціях (здійснення планованих медичних оглядів чи операцій, виконання рішень суду, участь у судовому засіданні, догляд за несамодостатнім членом сім’ї, догляд за дитиною тощо) дозволений за наявності підтверджуючих документів, виданих чеськими органами, зокрема це:

– довідка від лікаря або медичної установи;

– виклик до суду;

– запрошення на співбесіду від державного органу;

– довідка про необхідність належного догляду (від лікаря чи соціальної служби) та документи на підтвердження родинних зв’язків з цією особою;

– судове рішення про встановлення опіки над дитиною чи зустрічей з нею.

 

Громадяни України, які, відповідно до зазначеного, мають право в’їзду до Чехії, зобов’язані до прибуття до Чехії заповнити відповідний електронний формуляр: https://plf.uzis.cz/ . Заповнення та надсилання формуляру є автоматичним інформуванням відповідної санепідемстанції про прибуття особи.

 

Отримане не і-мейл підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід подати під час прикордонного контролю або при перевірці місця проживання.

 

Протягом 5 днів після прибуття з країни «зони ризику» особа повинна за власний рахунок пройти PCR тест, результат якого слід негайно подати відповідній місцевій санепідемстанції.

Якщо результат тесту не буде подано протягом 7 днів після прибуття, особі призначається карантин.

 

До подання результату PCR  тесту або протягом періоду карантину накладається заборона на вільне пересування особи на території Чехії і обов’язок носити засоби захисту органів дихання (маски).

Чилі

З 23.11.2020 р. дозволений в’їзд в Республіку Чилі іноземцям з туристичною, приватною або діловою метою виключно через аеропорт “Артуро Меріно Бенітес” (м.Сантьяго) та за умови, якщо протягом останніх 14 днів вони не перебували у Великобританії. Обмежень щодо виїзду немає.

Іноземці, які прибувать до Республіки Чилі, мають надати страховий поліс, що покриває випадки COVID-19, мати негативний результат тесту PCR на коронавірус, зроблений не більше ніж за 144 години до прибуття на територію держави.

Обов’язковим є проходження 10-денного карантину. Після цього можливо зробити тест на COVID-19.

В м.Сантьяго у суботу,  неділю та святкові дні заборонено виходити на вулицю без спеціального дозволу. Крім того, діють обмеження щодо пересування між регіонами держави.

Чорногорія

Дозволений без обмежень. 

Шри-Ланка

З 26 грудня 2020 року в якості пілотного проєкту Шри Ланка відкрила в’їзд для окремих категорій іноземних туристів, у т.ч. громадян України. Остаточне відновлення повномасштабного авіаційного сполучення та туризму планується з 21.01.2021 року. Водночас, наразі залишається обмеження для в’їзду до країни подорожуючим з Великобританії. Для в’їзду в країну, у т.ч. при оформленні онлайн електронної візи, подорожуючі мають сплатити за страховий поліс ланкійської компанії «People’s Insurance PLC» вартістю 12 USD з покриттям витрат пов’язаних з COVID на період 1 місяць, а у разі продовження перебування, страховий поліс має бути відновлений. При в’їзді в країну подорожуючі мають представити декларацію про стан здоров’я. Усі прибулі в країну подорожуючі мають пройти 14-денний період перебування лише у визначених, т.зв. ‘Safe & Secure’ сертифікованих готелях, кількість яких обмежена (лише 52). Усі подорожуючі повинні мати негативний ПЛР тест, зроблений не раніше ніж за 96 годин до посадки на рейс до Шри Ланки, окрім того, по прибуттю до країни мають пройти щонайменше 2 ПЛР тести, вартість яких (40 USD) має бути оплачена заздалегідь, що є також однією з умов отримання ланкійської електронної візи. Проведення тестування забезпечують згадані сертифіковані готелі. Антипандемічні вимоги застосовуються до всіх без виключення подорожуючих, у т.ч. до тих, хто вже пройшов вакцинацію від COVID. Докладніше див.
https://www.srilanka.travel/helloagain/

https://sltda.gov.lk/storage/common_media/Health%20Guidelines%20fro%20Tourism%2006.01.20212640774762.pdf

https://www.srilanka.travel/helloagain/

 Джерело інформації